Професор Сергій Сітько

Міжнародна нагорода Сербії професору С.П.Сітьку.

Шостого листопада 2013 року у столиці Сербії Белграді відбулася визначна подія — професору Сергію Пантелеймоновичу Сітьку, доктору фізико-математичних наук, заслуженому діячеві науки України, було вручено почесну нагороду “Фонду братів Карічів” за досягнення в галузі “науково-дослідна діяльність”. Ця престижна відзнака є проявом визнання фізики живого, фундатором якої є професор С.П.Сітько, і заснованих на ній технологій квантової медицини в Європі та у всьому світі.

Ця нагорода не є першою, якою відзначили нашого видатного співвітчизника за кордоном. Патенти на його методу лікування були зареєстровані в Росії, США та Китаї. В 1990 році професора Сітька було нагороджено Великим Золотим Хрестом Бельгійського королівства та удостоєно титулу Шевальє Бельгійського королівства за винаходи в галузі науки та створення медицини третього тисячоліття. Його двічі (1990 та 2000) було номіновано на Нобелівську премію в галузі фізики та медицини.

Родина Каричів відома на території колишньої Югославії з давніх давен. Принаймні з середини XVIII-го сторіччя Каричі, серед яких були офіцери, вчителі, священники, вчені, ремісники, починають займатися підприємницькою діяльністю. Не забували вони й про благодійність. У 1979 році сім'я Карічів засновує в рідному місті Печ (Косово) соціальну раду, що мала допомагати їх робітникам та співгромадянам, незалежно від етнічного походження та віри.

Благодійний “Фонд Карічів” було засновано у 1992-му році в Белграді (Сербія, колишня Югославія) компанією Братів Карічів задля збереження національної культурної спадщини, сприяння розвитку науки, мистецтва, спорту, духовному та матеріальному прогресу. Нагорода Фонду Карічів присуджується із 1998-го року. Вона має п’ять номінацій: за досягнення в галузі культури та мистецтва; за науково-дослідну діяльність; за журналістику, публіцистику та видавницьку діяльність; за досягнення в галузі економіки та народного господарства; за гуманітарну діяльність, укріплення мира, співробітництва та дружби поміж народами. В різні роки її лауреатами стали такі відомі особи в Сербії та у світі, як патріарх Сербський Павло, патріарх Московський Олексій, режисери Микита Міхалков та Емір Кустуріца, академіки Жорес Іванович Алфьоров та Євген Максимович Примаков, тенісіст Новак Джокович, Мартін Лютер Кінг ІІІ, актор Гойко Мітич, журналіст Жан Кристоф Буіссон і багато інших.

Цього року, окрім професора Сітька, почесні нагороди одержали: у галузі “Культура та мистецтво” - Влатко Стефановски, за популярізацію балканської музики в регіоні та світі; у галузі “Журналістика, художня література та видавнича діяльність” - Зефирино Граси, головному редактору журналу “Політичний забавник” та генеральному менеджеру газети “Політика”; у галузі “За досягнення в галузі економіки та народного господарства” - винарня “Звонко Богдан”; у галузі “благодійність” - Олександру Порфировичу Торшину, заступнику голови російської Думи і президенту благодійного фонду «Святого Сави Освяченого”; у галузі “Зміцнення миру, співробітництва і дружби між народами” - верховному рабину Сербії Исаку Асиелу; у галузі “Збереження традицій та історичної спадщини сербського народу” - Джорджі Михайловичу, який вже багато років є спадковим доглядачем сербського військового кладовища в місті Салоніки (Греція).

Белград зустрів нас, українців, які супроводжували професора Сітька, не по-осінньому теплою сонячною погодою та гарячою сербською гостинністю родини Карічів. Церемонія вручення премії, що відбувалася в залі Народного оперного театру, пройшла в атмосфері дружнього неформального спілкування. У церемонії взяли участь представники культурної, дипломатичної та політичної еліти Сербії. Поміж врученням відзнак та промовами лауреатів сербські артисти виконували цікаві музичні номери. Дуже розчулило, коли хор заспівав української щедрівки.

У своїй промові після нагородження професор Сітько щиро подякував Фонду Карічів та його голові, пані Міланці Марі Каріч, за визнання його досягнень, за те, що вперше цю почесну відзнаку отримав громадянин України. Він також висловив сподівання, що ця подія сприятиме зміцненню дружби між народами Сербії та України, подальшому розвитку медицини третього тисячоліття на території Сербської держави, визнанню фізики живого у всьому світі.

Історія співробітництва професора Сітька із країнами колишньої Югославії нараховує майже 20 років. Останні 10 років в Белграді працює школа, що навчає сербських лікарів методам квантової медицини («Міжнародна асоціація просування та розвитку квантової медицини») під керівництвом доктора медицини Славіци Аранджеловіч та під егідою Академії медичних наук Сербії.

На фото: вручення нагороди; лауреата вітають викладачі та слухачі школи квантової медицина, посли України, Білорусії та Росії в Сербії.

Церемонія нагородження. Відео.